Toner Dolumu Zararları

Toner Dolumu Neden Zararlı ?


Toner dolumu zararları konusunda sayısız hikaye dinlemişsinizdir, Toner dolum zararları adeta şehir efsanesi halini almış ve konuyu bilen veya bilmeyen tüm katılımcıların yoğun çabası sonunda toner dolumu öcü bir hal almıştır.
Yıllardır toner dolumu, daha doğrusu yenilemesini yapıyoruz, dolum yaptığımız her toner kartuşunu mutlaka test ediyoruz ve toner dolumunun mucidi olan bir firmada 1999 yılında satın aldığımız ve içine binlerce yazıcı toneri girip çıkmış lazer yazıcılarımız halen çalışıyor.
Başımızı işten kaldırıp dışarı bakmadığımızdan dolum yapan firmaların bizimle aynı biçimde çalıştıklarını, en kötü dolucunun dahi tek kusurunun ucuz malzeme kullanarak ucuz toner dolumu yaptığını düşündüğümüzden, toner dolumu zararları konusunda brifing vermeye çalışanlara, yazıcı kartuşu içine toner tozu yerine çimento dahi konulsa yapılan dolum işleminin yazıcıya zarar vermeyeceğini iddia ederdik.
Zaman geçip, kadromuz genişleyip, kurumsal bir havaya büründüğümüzde başımızı kaldırıp meslektaşların haline bakınca toner dolumu yaptırmanın hatta bu eylemi yapmayı düşünmenin bile zararlı olduğuna kanaat ettik.
Dikkat ederseniz hiç bir toner dolum merkezi müşterilerini imalat veya dolum yaptıkları bölüme sokmaz, oysa biz sadece hava atmak için iş yerimize gelen müşterilerimizi atölyemize davet ederek işi nasıl yaptığımızı görmesini isteriz, google arama motoruna toner dolumu nasıl yapılır yazdığınızda youtube üzerinden yayınladığımız video gösterimleri ilk sırada çıkar.
Atölye şefimiz Hasan usta youtube videoları içinde en çok izlenen dolumcu ödülüne layık durumda :)
İşin şakasını bir yana bırakacak olursak, herkesi marmara toner gibi görerek yanılmışız, bizim atölye şartlarında bir sürü ekipman kullanarak yaptığımız işi, müşterinin ofisine gidip gazete kağıdı üzerinde veya arabasının bagajında yapan dolumcu meslektaşlarımızı görüp, doldurdukları tonerden bir kopya aldıktan sonra toner dolumu zararları hakkındaki bütün fikirlerimiz değişti.
Toner dolumu yapanlara iftira attıklarını düşündüğümüz bir çok teknisyenden özür dileriz.